TDK Corporation NLV32T-027J-EFD
NLV32T-027J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-027J-EFD
Brief Description
FIXED IND 27NH 450MA 220 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-027J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-027J-EFD
QUANTITY
NLV32T-027J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-027J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-027J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-027J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-027J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-027J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-027J-EFD
SWITCH DIP SIDE ACTUATED 2POS 5V datasheet.pdf
FERRULE WIRE RED 16AWG 5000RL datasheet.pdf
CONN SHROUD TYPE B 154POS datasheet.pdf
BT SOC LASERSTREAM SENSOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONTROL PROC ANALOG OUT 85-250V datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf