Vishay Semiconductor/Diodes Division V10D45C-M3/I
V10D45C-M3/I picture photo
Mfg. Part Number
V10D45C-M3/I
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V 5A SMPD
Datasheet Download
V10D45C-M3/I.pdf
Availability of V10D45C-M3/I
QUANTITY
V10D45C-M3/I Order Process
Ship out your order
Specifications of V10D45C-M3/I
Internal Part NumberEIS-V10D45C-M3/I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTrench MOS Barrier Schottky Rectifiers
Video FileeSMP® Series: SlimSMA and SMPD Packages
Featured ProductTMBS® Rectifiers in SMPD Package
PCN Assembly/OriginWafer Material Update 30/Jun/2015
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SerieseSMP®, TMBS®
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If580mV @ 5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 45V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant
Supplier Device PackageSMPD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V10D45C-M3/I
Related LinksV10D45, V10D45C-M3/I Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
V10D45C-M3/I Details Description
Related parts for V10D45C-M3/I
IC MONITOR 2.68V SUPPLY TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 250KSPS BIP 48-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.0MM BLACK datasheet.pdf
IPD M30 NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf