TXC CORPORATION 7A-50.000MAAE-T
7A-50.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7A-50.000MAAE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 50.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
7A-50.000MAAE-T.pdf
Availability of 7A-50.000MAAE-T
QUANTITY
7A-50.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7A-50.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7A-50.000MAAE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7A
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7A-50.000MAAE-T
Related Links7A-50.0, 7A-50.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7A-50.000MAAE-T Details Description
Related parts for 7A-50.000MAAE-T
DIODE ZENER 33V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 9A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN SOCKET 120POS 4ROW R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RING CIRC 14-16AWG #M6 datasheet.pdf
MICRO 31C P 72" WHT JACKS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P10C R/A SHLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf