TXC CORPORATION 7B-13.560MEEQ-T
7B-13.560MEEQ-T picture photo
Mfg. Part Number
7B-13.560MEEQ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7B-13.560MEEQ-T.pdf
Availability of 7B-13.560MEEQ-T
QUANTITY
7B-13.560MEEQ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7B-13.560MEEQ-T
Internal Part NumberEIS-7B-13.560MEEQ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7B-13.560MEEQ-T
Related Links7B-13.5, 7B-13.560MEEQ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7B-13.560MEEQ-T Details Description
Related parts for 7B-13.560MEEQ-T
SYSTEM KEYFOB EVAL 418MHZ 5BTTN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 45V 10A TO220AB datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TRIM 0.6-4.5PF 500V datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 0805 datasheet.pdf