TXC CORPORATION 7B-18.432MAAE-T
7B-18.432MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7B-18.432MAAE-T
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7B-18.432MAAE-T.pdf
Availability of 7B-18.432MAAE-T
QUANTITY
7B-18.432MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7B-18.432MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7B-18.432MAAE-T
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7B-18.432MAAE-T
Related Links7B-18.4, 7B-18.432MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7B-18.432MAAE-T Details Description
Related parts for 7B-18.432MAAE-T
IC EEPROM 1KBIT 3MHZ 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 430MA 1.12 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 5.92K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT 24-DHVQFN datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 8A TP-FA datasheet.pdf