TXC CORPORATION 7C-12.000MCA-T
7C-12.000MCA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-12.000MCA-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-12.000MCA-T.pdf
Availability of 7C-12.000MCA-T
QUANTITY
7C-12.000MCA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-12.000MCA-T
Internal Part NumberEIS-7C-12.000MCA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-12.000MCA-T
Related Links7C-12.0, 7C-12.000MCA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-12.000MCA-T Details Description
Related parts for 7C-12.000MCA-T
RELAY SSR 25A 480VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 36POS SNGL TIN datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V T2H 0805 datasheet.pdf
THERMOCOUPLE AMPLIFIER I datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
PREMIUM XGA CONNECTION CABLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 277V datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
RES 15 OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf