TXC CORPORATION 7C-12.000MCB-T
7C-12.000MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-12.000MCB-T
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-12.000MCB-T.pdf
Availability of 7C-12.000MCB-T
QUANTITY
7C-12.000MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-12.000MCB-T
Internal Part NumberEIS-7C-12.000MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-12.000MCB-T
Related Links7C-12.0, 7C-12.000MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-12.000MCB-T Details Description
Related parts for 7C-12.000MCB-T
FIXED IND 470NH 490MA 690 MOHM datasheet.pdf
POST BINDING SPRING-LOAD RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCC datasheet.pdf