TXC CORPORATION 7C-14.31818MDA-T
7C-14.31818MDA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-14.31818MDA-T
Brief Description
OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-14.31818MDA-T.pdf
Availability of 7C-14.31818MDA-T
QUANTITY
7C-14.31818MDA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-14.31818MDA-T
Internal Part NumberEIS-7C-14.31818MDA-T
TypeXO (Standard)
Frequency14.31818MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-14.31818MDA-T
Related Links7C-14.31, 7C-14.31818MDA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-14.31818MDA-T Details Description
Related parts for 7C-14.31818MDA-T
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 21X21X12.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GR SN/PB datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 25W datasheet.pdf