TXC CORPORATION 7C-24.576MDA-T
7C-24.576MDA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-24.576MDA-T
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-24.576MDA-T.pdf
Availability of 7C-24.576MDA-T
QUANTITY
7C-24.576MDA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-24.576MDA-T
Internal Part NumberEIS-7C-24.576MDA-T
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)