TXC CORPORATION 7C-25.000MBC-T
7C-25.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-25.000MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-25.000MBC-T.pdf
Availability of 7C-25.000MBC-T
QUANTITY
7C-25.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-25.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-7C-25.000MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-25.000MBC-T
Related Links7C-25.0, 7C-25.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-25.000MBC-T Details Description
Related parts for 7C-25.000MBC-T
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MCU ARM 8KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
Crystal 13.5000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 2.4A TO277A datasheet.pdf