TXC CORPORATION 7C-33.3330MBB-T
7C-33.3330MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-33.3330MBB-T
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-33.3330MBB-T.pdf
Availability of 7C-33.3330MBB-T
QUANTITY
7C-33.3330MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-33.3330MBB-T
Internal Part NumberEIS-7C-33.3330MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-33.3330MBB-T
Related Links7C-33.3, 7C-33.3330MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-33.3330MBB-T Details Description
Related parts for 7C-33.3330MBB-T
TRANS 2NPN 50V 0.5A MINI6 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A SMB datasheet.pdf
TXRX IR 115.2KB/S LOW POWER SMD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 11.18MM datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
COM6L-BLE ADAPTER CARD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC datasheet.pdf