TXC CORPORATION 7C-48.000MDA-T
7C-48.000MDA-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-48.000MDA-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-48.000MDA-T.pdf
Availability of 7C-48.000MDA-T
QUANTITY
7C-48.000MDA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-48.000MDA-T
Internal Part NumberEIS-7C-48.000MDA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-48.000MDA-T
Related Links7C-48.0, 7C-48.000MDA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-48.000MDA-T Details Description
Related parts for 7C-48.000MDA-T
CAP TANT POLY 15UF 16V 1210 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 4V 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
IC 4-TO-16 DECODER/DEMUX 24SOIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 130 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
FUSE 225A 900V DIN 00 AR datasheet.pdf