TXC CORPORATION 7C-50.000MBC-T
7C-50.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
7C-50.000MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7C-50.000MBC-T.pdf
Availability of 7C-50.000MBC-T
QUANTITY
7C-50.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7C-50.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-7C-50.000MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7C-50.000MBC-T
Related Links7C-50.0, 7C-50.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7C-50.000MBC-T Details Description
Related parts for 7C-50.000MBC-T
RES ARRAY 13 RES 12K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LV SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 5M OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM SMD datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 1.5MH 16A TRI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 124VTLA datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 230MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES 20M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC 12-PLEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf