TXC CORPORATION 7L-19.200MBS-T
7L-19.200MBS-T picture photo
Mfg. Part Number
7L-19.200MBS-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
7L-19.200MBS-T.pdf
Availability of 7L-19.200MBS-T
QUANTITY
7L-19.200MBS-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7L-19.200MBS-T
Internal Part NumberEIS-7L-19.200MBS-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7L
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7L-19.200MBS-T
Related Links7L-19.2, 7L-19.200MBS-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7L-19.200MBS-T Details Description
Related parts for 7L-19.200MBS-T
IDC CABLE-APR64A/ AE64M / X datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 14A 3 MOHM TH datasheet.pdf
IC MPU Z80 6MHZ 100QFP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.059" (1.50mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PLUG-INLOW TEMP VERS SIDE ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SCR 1400V 780A A-PUK datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.5A 21.2 MOHM datasheet.pdf