TXC CORPORATION 7M-25.000MAKV-T
7M-25.000MAKV-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-25.000MAKV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-25.000MAKV-T.pdf
Availability of 7M-25.000MAKV-T
QUANTITY
7M-25.000MAKV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-25.000MAKV-T
Internal Part NumberEIS-7M-25.000MAKV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±60ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-25.000MAKV-T
Related Links7M-25.0, 7M-25.000MAKV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-25.000MAKV-T Details Description
Related parts for 7M-25.000MAKV-T
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.87M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 12A 600V datasheet.pdf
HDM BP GP POLZ PN BD 30 SAU GF datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf