TXC CORPORATION 7M-26.000MAKV-T
7M-26.000MAKV-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-26.000MAKV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-26.000MAKV-T.pdf
Availability of 7M-26.000MAKV-T
QUANTITY
7M-26.000MAKV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-26.000MAKV-T
Internal Part NumberEIS-7M-26.000MAKV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±60ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-26.000MAKV-T
Related Links7M-26.0, 7M-26.000MAKV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-26.000MAKV-T Details Description
Related parts for 7M-26.000MAKV-T
RES SMD 240 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 100A SOT227B datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 4.27K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 14 POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 190MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC PROG TEMP SWITCH SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf