TXC CORPORATION 7M-27.000MAKV-T
7M-27.000MAKV-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-27.000MAKV-T
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-27.000MAKV-T.pdf
Availability of 7M-27.000MAKV-T
QUANTITY
7M-27.000MAKV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-27.000MAKV-T
Internal Part NumberEIS-7M-27.000MAKV-T
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±60ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-27.000MAKV-T
Related Links7M-27.0, 7M-27.000MAKV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-27.000MAKV-T Details Description
Related parts for 7M-27.000MAKV-T
IC TRANSCEIVER 3-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.7M OHM 8SIP datasheet.pdf
RES 910K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 6POS SKT RA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 80V POWERMITE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 4UCSP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 130A AC/DC datasheet.pdf