TXC CORPORATION 7M-30.000MAHE-T
7M-30.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-30.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-30.000MAHE-T.pdf
Availability of 7M-30.000MAHE-T
QUANTITY
7M-30.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-30.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7M-30.000MAHE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-30.000MAHE-T
Related Links7M-30.0, 7M-30.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-30.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7M-30.000MAHE-T
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 5200UF 200V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.65A 94 MOHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 383 OHM 1% 30W datasheet.pdf
ANTENNA 746-796MHZ 8DBI N FML datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB WIRE PROTECTOR datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 65W datasheet.pdf