TXC CORPORATION 7M-37.400MEEJ-T
7M-37.400MEEJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-37.400MEEJ-T
Brief Description
Crystal 37.4000MHz 10ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-37.400MEEJ-T.pdf
Availability of 7M-37.400MEEJ-T
QUANTITY
7M-37.400MEEJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-37.400MEEJ-T
Internal Part NumberEIS-7M-37.400MEEJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-37.400MEEJ-T
Related Links7M-37.4, 7M-37.400MEEJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-37.400MEEJ-T Details Description
Related parts for 7M-37.400MEEJ-T
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A 16DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf