TXC CORPORATION 7M-50.000MAHV-T
7M-50.000MAHV-T picture photo
Mfg. Part Number
7M-50.000MAHV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 50.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7M-50.000MAHV-T.pdf
Availability of 7M-50.000MAHV-T
QUANTITY
7M-50.000MAHV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7M-50.000MAHV-T
Internal Part NumberEIS-7M-50.000MAHV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7M-50.000MAHV-T
Related Links7M-50.0, 7M-50.000MAHV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7M-50.000MAHV-T Details Description
Related parts for 7M-50.000MAHV-T
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf