TXC CORPORATION 7P-25.000MBP-T
7P-25.000MBP-T picture photo
Mfg. Part Number
7P-25.000MBP-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7P-25.000MBP-T.pdf
Availability of 7P-25.000MBP-T
QUANTITY
7P-25.000MBP-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7P-25.000MBP-T
Internal Part NumberEIS-7P-25.000MBP-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product7N and 7P Series TCXOs Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave, CMOS
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.065" (1.65mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7P-25.000MBP-T
Related Links7P-25.0, 7P-25.000MBP-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7P-25.000MBP-T Details Description
Related parts for 7P-25.000MBP-T
IC REG BUCK SEPIC 5V 4.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
62 POS H.D CONNECTOR SAVER datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf