TXC CORPORATION 7Q-12.800MCG-T
7Q-12.800MCG-T picture photo
Mfg. Part Number
7Q-12.800MCG-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 12.80MHZ SINE WAVE SMD
Datasheet Download
7Q-12.800MCG-T.pdf
Availability of 7Q-12.800MCG-T
QUANTITY
7Q-12.800MCG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7Q-12.800MCG-T
Internal Part NumberEIS-7Q-12.800MCG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7Q-12.800MCG-T
Related Links7Q-12.8, 7Q-12.800MCG-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7Q-12.800MCG-T Details Description
Related parts for 7Q-12.800MCG-T
FIXED IND 470UH 50MA 42 OHM TH datasheet.pdf
IC AUDIO POWER AMP LOW-VOLT 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180POS .050 SMD datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 16V JB 0504 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 1.25MM GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 620UH 101MA 13 OHM TH datasheet.pdf
IC USB PROTECTION 16QFN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 2.05A 60 MOHM datasheet.pdf