TXC CORPORATION 7Q-19.200MBS-T
7Q-19.200MBS-T picture photo
Mfg. Part Number
7Q-19.200MBS-T
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
7Q-19.200MBS-T.pdf
Availability of 7Q-19.200MBS-T
QUANTITY
7Q-19.200MBS-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7Q-19.200MBS-T
Internal Part NumberEIS-7Q-19.200MBS-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTCXO Overview
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7Q-19.200MBS-T
Related Links7Q-19.2, 7Q-19.200MBS-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7Q-19.200MBS-T Details Description
Related parts for 7Q-19.200MBS-T
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
INTERFACE OP6800 W/ETHERNET PORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 6A PPAK CHIPFET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
MEMORY CARD MICROSD 1GB SLC datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ SMD datasheet.pdf