TXC CORPORATION 7Q-26.000MCG-T
7Q-26.000MCG-T picture photo
Mfg. Part Number
7Q-26.000MCG-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
7Q-26.000MCG-T.pdf
Availability of 7Q-26.000MCG-T
QUANTITY
7Q-26.000MCG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7Q-26.000MCG-T
Internal Part NumberEIS-7Q-26.000MCG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7Q-26.000MCG-T
Related Links7Q-26.0, 7Q-26.000MCG-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7Q-26.000MCG-T Details Description
Related parts for 7Q-26.000MCG-T
RES 4K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOLDER IBUTTON FRONT PANEL datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS 48DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN SNGL-END ARRAY FMALE 160POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
NX IO POWER FEED 5-24VDC IN datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
2.2UF 100V 5X11 85C RAD datasheet.pdf