TXC CORPORATION 7S-25.000MAHE-T
7S-25.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7S-25.000MAHE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7S-25.000MAHE-T.pdf
Availability of 7S-25.000MAHE-T
QUANTITY
7S-25.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7S-25.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7S-25.000MAHE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7S
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7S-25.000MAHE-T
Related Links7S-25.0, 7S-25.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7S-25.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7S-25.000MAHE-T
CAP CER 3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC BATT FASTCHRG NICD/NIMH 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES MO 2W 220 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU PSOC 28SSOP datasheet.pdf
V850ES SG2 IECUBE 100 QFP S-TYPE datasheet.pdf
CAP FILM 2.4UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME BLK 16CK datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf