TXC CORPORATION 7V-16.000MAHE-T
7V-16.000MAHE-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-16.000MAHE-T
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-16.000MAHE-T.pdf
Availability of 7V-16.000MAHE-T
QUANTITY
7V-16.000MAHE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-16.000MAHE-T
Internal Part NumberEIS-7V-16.000MAHE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-16.000MAHE-T
Related Links7V-16.0, 7V-16.000MAHE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-16.000MAHE-T Details Description
Related parts for 7V-16.000MAHE-T
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 23-27AWG .250 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Single Output USQ 30A Models datasheet.pdf