Vishay/Vitramon VJ0603D470GXAAC
VJ0603D470GXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470GXAAC
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470GXAAC.pdf
Availability of VJ0603D470GXAAC
QUANTITY
VJ0603D470GXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470GXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470GXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470GXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470GXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470GXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D470GXAAC
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 10% 1W J LEAD datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 400A 600V FAST CLASS J datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 1/4W PC PIN datasheet.pdf
USB A MALE TO MICRO B MALE 6' datasheet.pdf
CABLE GLAND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf