TXC CORPORATION 7V-24.000MAAE-T
7V-24.000MAAE-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-24.000MAAE-T
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-24.000MAAE-T.pdf
Availability of 7V-24.000MAAE-T
QUANTITY
7V-24.000MAAE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-24.000MAAE-T
Internal Part NumberEIS-7V-24.000MAAE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-24.000MAAE-T
Related Links7V-24.0, 7V-24.000MAAE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-24.000MAAE-T Details Description
Related parts for 7V-24.000MAAE-T
CONN PC/104 RCPT 104POS UNKEYED datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG09G/AF09/AFG09G datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
PRESS SENS 0 TO 30PSI ABSLTE datasheet.pdf
RES 9.95K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 9 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 76DQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
330UF 16V 8X8X10MM 105C 2500H datasheet.pdf