TDK Corporation C1608C0G2A332J080AA
C1608C0G2A332J080AA picture photo
Mfg. Part Number
C1608C0G2A332J080AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V C0G 0603
Datasheet Download
C1608C0G2A332J080AA.pdf
Availability of C1608C0G2A332J080AA
QUANTITY
C1608C0G2A332J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1608C0G2A332J080AA
Internal Part NumberEIS-C1608C0G2A332J080AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Design Resources20 W Non-Isolated Buck LED Driver Using PL LNK460KG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1608C0G2A332J080AA
Related LinksC1608C0G2, C1608C0G2A332J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1608C0G2A332J080AA Details Description
Related parts for C1608C0G2A332J080AA
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-11.5 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
26500 4C 4#12 S BY RECP LC datasheet.pdf
ACB 25C 25#12 SKT RECP BOX datasheet.pdf
Quad, 10-Bit, 40/65 MSPS Serial LVDS 1.8 V A/D Converter IC datasheet.pdf