TXC CORPORATION 7V-24.000MAKV-T
7V-24.000MAKV-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-24.000MAKV-T
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-24.000MAKV-T.pdf
Availability of 7V-24.000MAKV-T
QUANTITY
7V-24.000MAKV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-24.000MAKV-T
Internal Part NumberEIS-7V-24.000MAKV-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±60ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-24.000MAKV-T
Related Links7V-24.0, 7V-24.000MAKV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-24.000MAKV-T Details Description
Related parts for 7V-24.000MAKV-T
IDC CABLE - AKC50H/AE50G/AKC50H datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 900MA 210 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 17.5UF 10% 440VAC QC datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
DIP-TO-SOWIC ADAPTOR datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 21X21X12.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf