Yageo 9C06031A4223FKHFT
9C06031A4223FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4223FKHFT
Brief Description
RES SMD 422K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4223FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A4223FKHFT
QUANTITY
9C06031A4223FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4223FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4223FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4223FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4223FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4223FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4223FKHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.1A 8UMAX datasheet.pdf
RES 75K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 50MHZ 8VDFN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 16 VQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf