TXC CORPORATION 7V-25.000MAGJ-T
7V-25.000MAGJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-25.000MAGJ-T
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-25.000MAGJ-T.pdf
Availability of 7V-25.000MAGJ-T
QUANTITY
7V-25.000MAGJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-25.000MAGJ-T
Internal Part NumberEIS-7V-25.000MAGJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-25.000MAGJ-T
Related Links7V-25.0, 7V-25.000MAGJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-25.000MAGJ-T Details Description
Related parts for 7V-25.000MAGJ-T
IDC CABLE-ASN10A/ AE10M / APK10A datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 12-24V PNL MT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
PCB ADAPTER 26P FFC-THRU-HOLE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG RED 1000' datasheet.pdf
2W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
AM VS RA HDR COVER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 100 F 8" YEL JACKS datasheet.pdf