TXC CORPORATION 7V-30.000MAGJ-T
7V-30.000MAGJ-T picture photo
Mfg. Part Number
7V-30.000MAGJ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
7V-30.000MAGJ-T.pdf
Availability of 7V-30.000MAGJ-T
QUANTITY
7V-30.000MAGJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7V-30.000MAGJ-T
Internal Part NumberEIS-7V-30.000MAGJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTXC Corporation - 7V Series Ceramic Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series7V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7V-30.000MAGJ-T
Related Links7V-30.0, 7V-30.000MAGJ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7V-30.000MAGJ-T Details Description
Related parts for 7V-30.000MAGJ-T
IC OPAMP VFB 70MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 1.75GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONN FFC VERT 34POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
KEYLOCK SWITCH RND LATCH 2X90 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf