TXC CORPORATION 7W-100.000MBB-T
7W-100.000MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-100.000MBB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-100.000MBB-T.pdf
Availability of 7W-100.000MBB-T
QUANTITY
7W-100.000MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-100.000MBB-T
Internal Part NumberEIS-7W-100.000MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.056" (1.42mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-100.000MBB-T
Related Links7W-100., 7W-100.000MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-100.000MBB-T Details Description
Related parts for 7W-100.000MBB-T
IC TXRX MULT PT RS485/422 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 60.4OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 320MW SOD323 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
05 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SC 3.81/18/180G 3.2SN GN BX datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1A 50 MOHM SMD datasheet.pdf