TXC CORPORATION 7W-36.000MBB-T
7W-36.000MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-36.000MBB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-36.000MBB-T.pdf
Availability of 7W-36.000MBB-T
QUANTITY
7W-36.000MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-36.000MBB-T
Internal Part NumberEIS-7W-36.000MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.056" (1.42mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-36.000MBB-T
Related Links7W-36.0, 7W-36.000MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-36.000MBB-T Details Description
Related parts for 7W-36.000MBB-T
DIODE GEN PURP 120V 200MA DO35 datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE PIP 6A ADJ 10SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 260MA 550 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 3.81MM ORANGE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf