TXC CORPORATION 7W-48.000MBC-T
7W-48.000MBC-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-48.000MBC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-48.000MBC-T.pdf
Availability of 7W-48.000MBC-T
QUANTITY
7W-48.000MBC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-48.000MBC-T
Internal Part NumberEIS-7W-48.000MBC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-48.000MBC-T
Related Links7W-48.0, 7W-48.000MBC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-48.000MBC-T Details Description
Related parts for 7W-48.000MBC-T
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20POWERSO datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
IK 35 PA BU datasheet.pdf
SSD 32GB SCSI datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 500MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 20MM datasheet.pdf
LED CLA1B COOL WHT 75CRI 4PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 20pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 7POS TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.5A DO214AA datasheet.pdf