TXC CORPORATION 7W-49.152MBB-T
7W-49.152MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
7W-49.152MBB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 49.152MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7W-49.152MBB-T.pdf
Availability of 7W-49.152MBB-T
QUANTITY
7W-49.152MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7W-49.152MBB-T
Internal Part NumberEIS-7W-49.152MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7W
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.056" (1.42mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7W-49.152MBB-T
Related Links7W-49.1, 7W-49.152MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7W-49.152MBB-T Details Description
Related parts for 7W-49.152MBB-T
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 9VOUT SIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 48-TQFP datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PST 15A 125V datasheet.pdf
RES 6.35 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 470MA 1.19 OHM datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf