TXC CORPORATION 7X-20.000MBB-T
7X-20.000MBB-T picture photo
Mfg. Part Number
7X-20.000MBB-T
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7X-20.000MBB-T.pdf
Availability of 7X-20.000MBB-T
QUANTITY
7X-20.000MBB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7X-20.000MBB-T
Internal Part NumberEIS-7X-20.000MBB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7X-20.000MBB-T
Related Links7X-20.0, 7X-20.000MBB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7X-20.000MBB-T Details Description
Related parts for 7X-20.000MBB-T
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC PROG CONTROLLER 28-TSSOP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 271 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf