TXC CORPORATION 7X-20.000MBE-T
7X-20.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
7X-20.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7X-20.000MBE-T.pdf
Availability of 7X-20.000MBE-T
QUANTITY
7X-20.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7X-20.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-7X-20.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7X-20.000MBE-T
Related Links7X-20.0, 7X-20.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7X-20.000MBE-T Details Description
Related parts for 7X-20.000MBE-T
CABLE EXTEN DB15M-DB15F XGA 1.8M datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL FIX/ADJ 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.6KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 320MA 620 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 5.9A SOT-23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
SCREW WITH INSULATION COLLAR datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
MICRO 51C P 72" RBW JACKS NI datasheet.pdf