TXC CORPORATION 7X-25.000MBA-T
7X-25.000MBA-T picture photo
Mfg. Part Number
7X-25.000MBA-T
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7X-25.000MBA-T.pdf
Availability of 7X-25.000MBA-T
QUANTITY
7X-25.000MBA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7X-25.000MBA-T
Internal Part NumberEIS-7X-25.000MBA-T
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7X-25.000MBA-T
Related Links7X-25.0, 7X-25.000MBA-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7X-25.000MBA-T Details Description
Related parts for 7X-25.000MBA-T
CONN SHROUD 26POS DUAL LATCHED datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
CONN SMZ JACK STR 75OHM SOLDER datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf