Vishay/Vitramon VJ1825A123KBBAT4X
VJ1825A123KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A123KBBAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.012UF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A123KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A123KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A123KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A123KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A123KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A123KBBAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A123KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A123KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A123KBBAT4X
Crystal 60.0000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
FOPC BOA 19DB SC/UPC DW SM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V JB 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 317MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 35POS datasheet.pdf