TXC CORPORATION 7X-25.000MBE-T
7X-25.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
7X-25.000MBE-T
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7X-25.000MBE-T.pdf
Availability of 7X-25.000MBE-T
QUANTITY
7X-25.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7X-25.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-7X-25.000MBE-T
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7X-25.000MBE-T
Related Links7X-25.0, 7X-25.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7X-25.000MBE-T Details Description
Related parts for 7X-25.000MBE-T
CONN RING 4 AWG #1/4 SOLIS datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .064".053"L datasheet.pdf
BACKSHELL DB9 45DEG PLASTIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 25POS TIN WW R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming Backlight, Lighting 64-TQFN (9x9) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 24POS datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 100W datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf