TXC CORPORATION 7X-25.000MCB-T
7X-25.000MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
7X-25.000MCB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7X-25.000MCB-T.pdf
Availability of 7X-25.000MCB-T
QUANTITY
7X-25.000MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7X-25.000MCB-T
Internal Part NumberEIS-7X-25.000MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7X-25.000MCB-T
Related Links7X-25.0, 7X-25.000MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7X-25.000MCB-T Details Description
Related parts for 7X-25.000MCB-T
CARRIER FUSE FOR FUL 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SO datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
SOLDER RA 60/40 .025" 1 LB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf