TXC CORPORATION 7X-25.000MCB-T
7X-25.000MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
7X-25.000MCB-T
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
7X-25.000MCB-T.pdf
Availability of 7X-25.000MCB-T
QUANTITY
7X-25.000MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of 7X-25.000MCB-T
Internal Part NumberEIS-7X-25.000MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7X-25.000MCB-T
Related Links7X-25.0, 7X-25.000MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
7X-25.000MCB-T Details Description
Related parts for 7X-25.000MCB-T
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3A MICROFET2X2 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
INPUT MODULE AC 10MA 5VDC datasheet.pdf
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT RED datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CORD PWR MALE TO OPEN END .5M datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.05W CST3 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 85MHZ 8SOIC datasheet.pdf