3M 8.13MM-22.86MM-25-8815
8.13MM-22.86MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
8.13MM-22.86MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
8.13MM X 22.86MM 1=25/PK
Datasheet Download
8.13MM-22.86MM-25-8815.pdf
Availability of 8.13MM-22.86MM-25-8815
QUANTITY
8.13MM-22.86MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8.13MM-22.86MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-8.13MM-22.86MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline22.86mm x 8.13mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8.13MM-22.86MM-25-8815
Related Links8.13MM-22.8, 8.13MM-22.86MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
8.13MM-22.86MM-25-8815 Details Description
Related parts for 8.13MM-22.86MM-25-8815
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC D-TYP LATCH OCT TRANS 20-BGA datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 350MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A 30GOLD SMD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 2 ANALOG datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG IN BUSH datasheet.pdf
HARDWARE KIT PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf