Preci-Dip 800-V3-010-22-002101
800-V3-010-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-010-22-002101
Brief Description
CONN HDR 10POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-010-22-002101.pdf
Availability of 800-V3-010-22-002101
QUANTITY
800-V3-010-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-010-22-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-010-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package310
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-010-22-002101
Related Links800-V3-010, 800-V3-010-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-010-22-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-010-22-002101
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
POT 47K OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 29.8KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256CQFP datasheet.pdf
RES 988 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 597 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
26500 2C 2#20 S TH PLUG SS WC datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0402 Y5V 0.01レF 50V datasheet.pdf