Preci-Dip 800-V3-012-6B-002101
800-V3-012-6B-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-012-6B-002101
Brief Description
CONN HDR 12POS 0.100 T/H
Datasheet Download
800-V3-012-6B-002101.pdf
Availability of 800-V3-012-6B-002101
QUANTITY
800-V3-012-6B-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-012-6B-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-012-6B-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package180
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-012-6B-002101
Related Links800-V3-012, 800-V3-012-6B-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-012-6B-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-012-6B-002101
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.5A SYNC SOT6 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 8MM 7.72" datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 8W8 HSG datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
2.4GHZ ANTENNA PCB SMT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf