Preci-Dip 800-V3-013-20-001101
800-V3-013-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-013-20-001101
Brief Description
CONN HDR 13POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-013-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-013-20-001101
QUANTITY
800-V3-013-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-013-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-013-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package400
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-013-20-001101
Related Links800-V3-013, 800-V3-013-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-013-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-013-20-001101
RECT BRIDGE 1600V 90A MTK datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 680MA 510 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN 34POS IDC SOCKET 10GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN CAP FOR MODULAR JACKS datasheet.pdf
ANT MOUNT MECHANICAL DOWNTILT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0016UF RADIAL datasheet.pdf