Vishay/Dale M55342K11B39D2RTSV
M55342K11B39D2RTSV picture photo
Mfg. Part Number
M55342K11B39D2RTSV
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/20W 0402
Datasheet Download
M55342K11B39D2RTSV.pdf
Availability of M55342K11B39D2RTSV
QUANTITY
M55342K11B39D2RTSV Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342K11B39D2RTSV
Internal Part NumberEIS-M55342K11B39D2RTSV
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM0402
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.040" L x 0.025" W (1.02mm x 0.64mm)
Height0.030" (0.76mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342K11B39D2RTSV
Related LinksM55342K11, M55342K11B39D2RTSV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342K11B39D2RTSV Details Description
Related parts for M55342K11B39D2RTSV
CONN EDGECARD 112POS R/A .05 SLD datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPST-NO 11A QC TERM datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC RED 10/PACK datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO220AA datasheet.pdf
QUICK CARRIER USB MODEM AERIS datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 150PF 450V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf