Preci-Dip 800-V3-022-20-001101
800-V3-022-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-022-20-001101
Brief Description
CONN HDR 22POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-022-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-022-20-001101
QUANTITY
800-V3-022-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-022-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-022-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package250
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-022-20-001101
Related Links800-V3-022, 800-V3-022-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-022-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-022-20-001101
CONN PIN SOLDER CPC GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.002 OHM 15W 1% TO220 datasheet.pdf
GSF1 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1V 45A datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/23/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 482VC DO-214AA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 6A P600 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf